Skip to content Skip to footer

Program dla przedsiębiorczych studentów Politechniki Warszawskiej

W dniu 31 stycznia powołany został fundusz WUT IF, który zajmować się będzie wsparciem dla spółek starających się o dofinansowania dla firm rozwijających nowoczesne technologie. Jest to pierwszy tego typu fundusz w Polsce, który aktywnie promuje aspekty ESG (Environmental, Social, and Governance), będąc tzw. funduszem „light green”.

Program jest skierowany dla przedsiębiorczych studentów Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wyższych w Polsce. W ramach programu można uzyskać wsparcie ekspertów w dziedzinie komercjalizacji innowacyjnych technologii czy zarządzania firmą na rynku kapitałowym.

Oprócz doradztwa można również uzyskać bezpośrednie wsparcie finansowe od inwestorów. Zdaniem wiceprezesa WUT IF prof. Roberta Sitnika: ,,Dzięki WUT IF zespoły badawcze będą mogły komercjalizować swoje technologie i opracowywać nowe produkty w jednym środowisku związanym z Politechniką Warszawską w atmosferze zaufania i życzliwości”. Powstanie WUT IF to kolejny duży krok w łączeniu nauki z biznesem oraz podniesieniu jakości i prestiżu polskich uczelni.

Informację o projekcie można znaleźć w artykule: Powstał fundusz venture capital Warsaw University of Technology Investment Factory | Politechnika Warszawska (pw.edu.pl)

Leave a comment