Wykład wprowadzający do tematyki drugiego dnia Kongresu Futurist of The Year – pt. „Finanse i predykcje ekonomiczne” wygłosił dr Tomasz Pawlonka, doradca Zarządu Związku Banków Polskich. Drugi dzień kongresu to dyskusje i debaty wybitnych naukowców i ekspertów z najlepszych ośrodków naukowych na świecie o przyszłości finansów, bankowości, czy najszerzej ujmując ekonomii.
Zapraszamy do oglądania trwającej transmisji wideo z kongresu oraz do zapoznania się ze szczegółami kongresu na stronie www.futuristoftheyear.com/harmonogram.
Drugi dzień kongresu: naukowcy i eksperci z Harvard, Singularity University, Accenture, ZBP, NBP o przyszłości finansów
Drugiego dnia kongresu debata toczy się wokół finansów, bankowości ich cyfryzacji i tym wpływu na naszą przyszłość i funkcjonowanie w obszarach biznesu, uniwersytetu, czy całego Państwa.
Jak nowe technologie i zmieniające się oczekiwania klientów kształtują innowacyjne produkty i usługi oferowane przez banki komercyjne, o tym czy większość pieniędzy jest już cyfrowa, czym jest platforma rozwiązywania problemów oparta na sztucznej inteligencji, jak powinniśmy tworzyć trajektorię przyszłości nadchodzących epokowych zmian, o tym czy wojna niemilitarna jest przyszłością, czy może już teraźniejszością, a także o predykcjach w bankowości centralnej i jaka będzie wspólna przyszłość finansów i nauki – będą dziś dyskutować i wciągać w polemikę uczestników kongresu nasi znakomici prelegenci. Wśród nich znajdują się wybitni naukowcy i eksperci swoich dziedzin z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce: prof. Michael l. Brodie (Uniwersytet Harvarda i M.I.T.), dr Mark Esposito (Uniwersytet Harvarda), dr Ousmène Jacques Mandeng (Accenture i Harvard Review), Gary A. Bolles (Singularity University), Agnieszka Bochacka (Singularity University, PwC), dr Tadeusz Białek (Prezes Związku Banków Polskich), czy gen. Cezary Janowski (Sztab Generalny Wojska Polskiego).
Futurist of The Year 2024 odbywa się w Warszawie i jest największym futurologicznym kongresem naukowym w 2024 roku. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zorganizowała również wydarzenia towarzyszące Kongresowi #FOTY2024 równolegle trwa konferencja naukowa “Debata Kolegiów SGMK” w czterech obszarach kopernikańskich, czyli w Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych, Kolegium Nauk Medycznych, Kolegium Filozofii i Teologii, Kolegium Nauk Prawnych. Trwa Święto nauki Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, w gmachu uczelni odbywają się zajęcia dla studentów z prelegentami kongresu, a także odbywa się finał Konkursu Dom Kopernika.
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest nowym ośrodkiem akademickim na mapie Europy Środkowej, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.
Zapraszamy do oglądania trwającej transmisji wideo z kongresu oraz do zapoznania się ze szczegółami kongresu na stronie www.futuristoftheyear.com/harmonogram.