Skip to content Skip to footer

Dr Dorothea Baur ekspert etyki i rozwoju w branży technologicznej i finansowej, prezes Baur Consulting prelegentem Kongresu FOTY 2024

Dr Dorothea Baur jest założycielką Baur Consulting, specjalizującą się w odpowiedzialności, zrównoważonym rozwoju i etyce w biznesie, ze szczególnym naciskiem na branżę technologiczną i finansową. Oferuje eksperckie porady dla decydentów, pomagając im integrować wartości etyczne w swoje strategie korporacyjne.

Dr Baur jest wykładowcą i pracownikiem naukowym związana z Uniwersytetem w Zurychu, Uniwersytetem w Leuven oraz Instytutem Etyki Biznesu Uniwersytetem w St. Gallen. Wygłosiła wykłady gościnne na wielu uczelniach biznesu w Europie m. in. ESADE w Barcelonie i Nottingham University Business School. Jest autorką wielu artykułów naukowych w czołowych światowych czasopismach z zakresu etyki biznesu.

Jest cenionym mówcą i wykładowczynią. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na te istotne kwestie z publicznościami na całym świecie a jej unikalne połączenie akademickiej rygorystyki i praktycznego doświadczenia umieszcza ją na czele etyków w dziedzinie technologii i finansów.

Dr Baur weźmie udział w kongresie naukowym Futurist of The Year 2024, który odbędzie się 9-11 kwietnia 2024 roku w Warszawie i wygłosi wykład na temat sztucznej inteligencji a etyki. Więcej informacji o Kongresie naukowym Futurist of The Year 2024 na stronie www.futuristoftheyear.com.

Dr Dorothea Baur – BIO

Dr Dorothea Baur jest założycielką Baur Consulting, specjalizującą się w odpowiedzialności, zrównoważonym rozwoju i etyce w biznesie, ze szczególnym naciskiem na branżę technologiczną i finansową. Oferuje eksperckie porady dla decydentów, pomagając im integrować wartości etyczne w swoje strategie korporacyjne.

Jako ceniona prelegentka i wykładowczyni, Dorothea dzieli się spostrzeżeniami na te istotne kwestie z różnorodnymi publicznościami na całym świecie. Jej unikalne połączenie akademickiej rygorystyki i praktycznego doświadczenia umieszcza ją na czele etyków w technologii i finansach. Posiadając tytuły naukowe z zakresu zarządzania biznesem i stosunków międzynarodowych uzyskane na Uniwersytecie w Zurychu (Szwajcaria), w Leuven (Belgia) oraz w St. Gallen (Szwajcaria), Dorothea Baur ukończyła doktorat na Uniwersytecie St. Gallen w Instytucie Etyki Biznesu. Ta akademicka podróż usytuowała ją na stanowiskach dydaktycznych i badawczych w czołowych uczelniach biznesu w Europie, takich jak ESADE w Barcelonie i Nottingham University Business School. W zakresie prac badawczych opublikowała artykuły naukowe w czołowych światowych czasopismach z zakresu etyki biznesu.

Jako praktyk, Dorothea Baur aktywnie uczestniczy w dialogu dotyczącym etyki technologii. Jest popularnym gościem w podcastach i programach telewizyjnych na całym świecie. Warto zauważyć, że jej wystąpienia obejmują dyskusje na temat sztucznej inteligencji i etyki w branży ubezpieczeniowej, wpływu technologii na inkluzję osób z niepełnosprawnościami oraz etyki w edukacji związanej z technologią blockchain. Wygłosiła również przemówienie na platformie TedX. Jej analityczna precyzja, oparta na transdyscyplinarnym spojrzeniu i połączona z pasją, czyni Dorotheę Baur inspiracją dla wszystkich tych, którzy są gotowi na przyszłość, w której technologia i etyka idą ramię w ramię.